środa, 25 stycznia 2012

Najczęściej zadawane pytania do aplikacji Lista Leków Refundowanych

FAQ aplikacji Lista Leków Refundowanych:

Pytanie 1: Jaki jest domyślny sposób wyszukiwania?
Odpowiedź: Leki domyślnie wyszukiwane są po nazwie i substancji czynnej. Istnieje możliwość wyszukiwania leków również po grupie i zakresie wskazań objętych refundacją, ale wymaga to dodatkowej konfiguracji.

Pytanie 2: Jak zmienić sposób wyszukiwania?
Odpowiedź: Aby zmienić sposób wyszukiwania należy wejść w ustawienia aplikacji (przycisk "menu" -> "Ustawienia") i zaznaczyć/odznaczyć odpowiednie opcje w sekcji "Wyszukiwanie". Istnieje możliwość wyłączenia wyszukiwania po substancji czynnej, włączenia wyszukiwania po grupie i zakresie wskazań objętych refundacją.

Pytanie 3: Jak zmienić sposób sortowania leków?
Odpowiedź: Aby zmienić sposób sortowania leków należy wejść w ustawienia aplikacji (przycisk "menu" -> "Ustawienia") i wybrać pierwszą opcję "Sortowanie leków". Wyświetli się lista z możliwościami sortowania leków: po nazwie, po substancji czynnej, po cenie rosnąco.

Pytanie 4: Jak znaleźć zamienniki leku?
Odpowiedź: Z listy znalezionych leków wybieramy dotknięciem lek, który nas interesuje. W ten sposób wchodzimy w szczegóły danego leku. W szczegółach kolorem czerwonym wyświetlana jest substancja czynna, obok której umieszczony jest przycisk "Zamienniki". Po dotknięciu przycisku wyświetlona zostanie lista leków z identyczną substancją czynną.

Pytanie 5: Jak najszybciej znaleźć najtańszy zamiennik?
Odpowiedź: Należy zmienić sposób sortowania leków z domyślnego (po nazwie) na sortowanie po cenie (patrz "Pytanie 3"). Po wybraniu leku i dotknięciu przycisku "Zamienniki" wyświetli się lista zamienników posortowana od najtańszego do najdroższego.

Pytanie 6: Czy do działania wymagane jest połączenie internetowe?
Odpowiedź: Nie. Połączenie internetowe nie jest wymagane do normalnej pracy a aplikacją. Internet używany jest tylko do aktualizacji bazy leków. Domyślnie sprawdzenie aktualności bazy leków wykonywane jest automatycznie w momencie uruchomienia aplikacji. Istnieje możliwość wyłączenia automatycznych aktualizacji bazy leków i aktualizowania jej ręcznie z poziomu menu.

Pytanie 7: Jak wyłączyć automatyczne aktualizacje bazy leków?
Odpowiedź: Należy wejść w ustawienia aplikacji (przycisk "menu" -> "Ustawienia") i odznaczyć opcję "Automatyczna aktualizacja".

https://market.android.com/details?id=com.blogspot.listalekow

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz